20. SUSRET PJEVAČKIH ZBOROVA I MALIH VOKALNIH SASTAVA, VRBOVEC

Vrbovec je i ove godine bio domaćin županijske smotre zborova i malih vokalnih sastava – i to velike jubilarne 20. Nažalost , veliki jubilej obilježila je gotovo prazna dvorana Pučkog otvorenog učilišta.

Na prošlogodišnjoj smotri sa preko 20 sudionika , ove godine 13 pjevačkih sastava izvelo je svoje pobjedničke skladbe sa regionalnih smotri diljem Zagrebačke županije. Ovogodišnji sudionici bili su: KUD „Jablanovec“, VIS „Jane“, KUD Desinec (mješovita pjevačka skupina), ŽVS „Lera“ HKUD-a Petar Zrinski, Vrbovec, HPD „Jelačić“ Zaprešić. ŽVS „Koledarice“ KUDa Preporod, KUD „Lipa” Slavetić, Mješoviti pjevački zbor KUDa “Ban Josip Jelačić” Zaprešić, Muški pjevački zbor “ Bistrani”, KUD “Cvijet” Cvetković, Društvo prijatelja “Sloga Brezje”, Mješoviti pjevački zbor HKUD-a “Petar Zrinski”, Vrbovec, te Dugoselski vokalni ansambl “Duga”.

Natjecatelji na ovoj smotri podjeljeni su u nekoliko kategorija, prva se odnosi na to da li se radi o zboru, ili malom vokalnom sastavu, a mali vokalni sastavni prijavljuju se u kategorijama – izvorna pučka glazba, folklorno pjevanje ili slobodan stil.

Mješovita pjevačka skupina KUDa Desinec natjecala se u kategoriji izvorne pučke glazbe pjesmama “Ženji mlada”, “Stal se jesem rano v jutro “ te “Djevojčica ruže brala”, pod vodstvom gospodina Ivana Hlebića.

Nakon programa održan je okrugli stol sa prosudbenom komisijom u sastavu gospođa Irena Miholić te gospodin Matija Fortuna, a koja će društva predstavljati Zagrebačku županiju i svoj kraj na državnoj smotri bit će javljeno kasnije.

Posebno nam je drago što je uz gospodina Zlatka Herčeka predsjednika zajednice KUU Zagrebačke županije, natjecatelje sa područja Jastrebarskog došao podržati dogradonačelnik Grada Jastrebarskog gospodin Stipe Bučar.